Przewody Profigold - oferta, specyfikacja, doradztwo

Strona główna Profigold HDMI e-mail FAQ

Cechy standardu HDMI 1.3:


HDMI jest uznanym światowym standardem w łączeniu urządzeń typu HD (High Definition). Dzięki jednemu przewodowi, HDMI transmituje najwyższej jakości cyfrowy obraz i dźwięk pomiędzy urządzeniami HD. Zastosowanie przewodów HDMI jest bardzo szerokie, można nimi łączyć praktycznie każdy rodzaj sprzętu m.in. TV oraz DVD do sprzętu komputerowego, bądź odwrotnie. Obecnie wszystkie wiodące firmy produkujące sprzęt audio/wideo i komputerowy przygotowują swoje urządzenia do standardu HDMI.

Firma Profigold produkuje kable HDMI od ponad 3 lat cały czas polepszając ich jakość i nadążając za nowopowstałymi standardami HDMI. Obecnie firma oferuje przewody HDMI przyszłości, zgodne z najnowszym standardem HDMI 1.3.

Oczywiście przewody spełniające standard HDMI 1.3 spełniają również starsze standardy.

HDMI 1.3 charakteryzuje się:
 • wysoką prędkością przesyłu danych - 10,2 Gbps
 • mniejszą stratą sygnału audio (Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio)
 • korekcją synchronizacji głosu i obrazu (Lip-sync)
 • nowym mini wtykiem (przydatnym zwłaszcza przy korzystaniu z kamer wideo)
 • wsparciem dla głębokich kolorów (xvYCC, oraz RGB z rozdzielczością 30-bit)
 • wyraźną przestrzenią kolorów


 • SimplayHD

  Simplay HD Testing Program został stworzony dla Północno Amerykańskiego rynku konsumentów i wiodących producentów elektroniki. Simplay HD Testing Program daje gwarancję dobrej jakość przewodów i pewność dla ich użytkowników. Przewody są testowane i sprawdzana jest ich kompatybilność ze sprzętem. Kable spełniające warunki Simplay HD otrzymują certyfikat i logo gwarantujące ich jakość.

  Certyfikaty przewodów Bandridge:

  Certyfikaty przewodów Profigold

  Wyjaśnienie:
  Zależnie od podłączenia i specyfikacji sprzętu audio/wideo istnieje ryzyko nie spełnienia wszystkich wymagań stawianych HDMI 1.3. Certyfikaty kabli HDMI nadawane przez ATC są do długości 8,6 metra, co wcale nie znaczy, że dłuższe kable nie spełniają norm HDMI. Firma Bandridge nadaje Certyfikat swoim kablom do rozdzielczości 1080p po uprzednim testowaniu i sprawdzeniu kompatybilności na najnowszym dostępnym sprzęcie. To znaczy, że przewody te świetnie sprawują się do rozdzielczości 1080p z każdym kompatybilnym telewizorem plazmowym/LCD nawet przy długości kabla do 20 metrów.

  Copyright (c) 2004 - 2024 by RMS.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved.